O2618 - Ett modernt, hemtrevligt och lättillgängligt boende - Nödinge
Privatboende | Ett modernt, hemtrevligt och lättillgängligt boende för er som vill bo nära både O Ringen och Göteborg – med lugnet i Nödinge som bas
Vårt parhus ligger i ett tryggt och omtyckt område, bara några minuter från Vättlefjäll och Dammekärr där delar av tävlingarna hålls. Samtidigt tar pendeln er till Göteborg på 18 minuter och bilen på 15. Perfekt för er som vill kombinera natur, tävling och Göteborg.
Huset är ljust, välplanerat och gjort för att man ska trivas. Vardagsrum, kök och tre sovrum ger gott om plats för både familjer och mindre grupper.
Vardagsrummet är en naturlig samlingsplats med en stor, bekväm soffa och ett matbord för sex personer. Köket är nyrenoverat och välutrustat, med plats för att äta frukost eller laga mat tillsammans.
Två badrum, ett med badkar och ett med dusch. Tvättmaskin och torktumlare finns. I carporten ryms två bilar och laddplats finns mot avgift.
Sammanfattning
o Sovrum 1: dubbelsäng 160 cm
o Sovrum 2: 80 säng som kan dras ut till 160 cm
o Sovrum 3: 90 säng
• Vardagsrum med stor, skön soffa (ej sovplats) och matbord för 6 personer
• Nyrenoverat kök med plats för 4–5 personer
• Två badrum – ett med badkar, ett med dusch
• Tvättmaskin och torktumlare
• Carport med plats för två bilar samt laddplats (mot avgift)
Nytvättade täcken, kuddar, lakan och handdukar ingår.
Slutstädning ingår ej.
Här finns två härliga sidor av huset att njuta av. På framsidan får ni kvällssol och en mysig loungehörna där man gärna sitter länge. På baksidan möts ni av morgonsol, grill, pizzaugn och en matplats för sex personer. Perfekt för frukost i solen eller en avslappnad kväll efter tävlingarna. På tomten finns även en studsmatta som brukar vara populär.
Hemmet är helt djur- och rökfritt på grund av allergi, och vi ber alla gäster att respektera detta.
Vi välkomnar gäster som uppskattar ett personligt och välskött boende och som behandlar vårt hem med samma omtanke som sitt eget. Vi hoppas att ni ska trivas och känna er riktigt hemma under er vistelse.